"Věřím, že zdraví je osobní rozhodnutí"

Zdenka Solari

Vyrůstala jsem v běžné malé rodince, jedla klasická dětská jídla ve školních jídelnách  a vše probíhalo řekněme normálně. Na mé devatenácté narozeniny mě hospitalizovali v nemocnici s častými průjmy a úbytkem váhy. Lékaři mi nasadili špatnou léčbu a já prošla klinickou smrtí. Diagnóza byla jasná, Crohnova choroba.

 Následovaly transfúze, kortikoidy, imunosupresiva a biologická léčba. Mé tělo i na následnou léčbu reagovalo velmi špatně. Ke Cronově nemoci se přidal atopický ekzém, vypadané vlasy, seborea, artritida v kolenou, lupénka. Předpovědi lékařů byly smutné. “Připravte se, nikdy nebude moci mít děti a závodně tancovat. Najděte si klidové koníčky, třeba pletení.” Spolupracujte a třeba se vyhnete operaci. Já a pletení? Trpělivost na tuto činnost jsem ztratila, když mi bylo 10 let. A mít rodinu byl pro mě velký sen...

 

Hledala jsem odpovědi jinde, protože zapadní medicína mi je nedala. Zkusila jsem bylinky, různé očistné kůry. Bez výsledku. Řešení jsem nakonec našla v jednoduché větě: "Nechť je tvé jídlo tvým lékem."  Tu větu jsem znala, ale až tehdy jsem pochopila její podstatu. Změnila jsem stravu a začala užívat zelené potraviny.

 

Vyměnila jsem chemii za přírodu.

 

Už 9 let jsem bez léků. Zdravá. Mám krásnou rodinu, za kterou jsem každý den vděčná! A děkuju nemoci, že přišla do mého života. Ukázala mi, že i to co je nemožné, je možné. A většina může tvrdit naprostý opak. 

 

Tento blog,  poradenství kurzy i další projekty tvořím abych Vám předala ispiraci a motivaci. Právě příběhy lidí, kteří dokázali tzv. nemožné věci mě obohatily nejvíce.

 

 

 

Věřím, že zdravý a šťastný může být kdokoliv z nás.

 

Stačí si jen vybrat, rozhodnout se a vykročit!